Przygotowaliśmy specjalne blogi poświęcone zdrowiu oczu. Większość ludzi nie wie o pewnych warunkach lub problemach z widzeniem. Służymy pomocą i zachęcamy do wizyty u okulisty. regularnie.

Większość ludzi będzie miała problemy z spojrzeniem na coś konkretnego. Niektóre z nich są najmniej groźne i znikną lub można je łatwo wyleczyć w domu. Inni potrzebują specjalnej opieki medycznej. Oto, co musisz wiedzieć.

Krótkowzroczność

 • Co to jest ? Zaburzenia widzenia, w których światło skupia się przed siatkówką. Określa, że ​​obiekty odległe wydają się niejasne, z czasem przedmioty, które mogą się zamknąć, wyglądają ostro.
 • Objaw: Powszechne majowe są bóle głowy i oczu.
 • Diagnoza i leczenie: metoda diagnozy polega zwykle na badaniu wzroku, ale nie trzeba się martwić – to zaburzenie bardzo łatwo leczy się okularami wzroku (światło majowe, maj bezpieczniejsza i prawdopodobnie najtańsza metoda) soczewki kontaktowe lub zabiegi chirurgiczne (zmieniając kształt rogówki).

Dalekowzroczność

 • Co to jest ? Stan oka, w którym światło skupia się w tylnej części siatkówki. To sprawia, że ​​obiekty bliskie wydają się niejasne, a czas, w którym usuwane są przedmioty, jest ostry i normalny.
 • Objaw: Tak samo jak krótkowzroczność. Objawem jest ból głowy i oczu.
 • Diagnoza i leczenie: nadwzroczność można leczyć okularami, soczewkami kontaktowymi lub zabiegiem interwencyjnym (poprzez zmianę kształtu rogówki).

Krótkowzroczność i prezbiopia mają identyczny czynnik ryzyka – historię rodzinną. W Niestety, jeśli rodzice lub dziadkowie masz niektóre z tych schorzeń, prawdopodobnie masz i Ty.

Astygmatyzm

 • Co to jest ? Astygmatyzm występuje często z innymi problemami widzenia – jak krótkowzroczność lub starczowzroczność – i powoduje rozmycie obrazu. Występuje, gdy rogówka ma postać nieregularnej lub łukowej soczewki znajdującej się wewnątrz oka.
 • Objaw: widzenie staje się niewyraźne z dowolnej odległości i może prowadzić do bólu, bólu głowy i dyskomfortu w oku.
 • Diagnoza i leczenie: Twój optometrysta. Może zapewnić okulary do widzenia lub soczewki kontaktowe, które mogą korygować astygmatyzm (zmieniając sposób, w jaki światło wpada do oka). Innym sposobem leczenia jest zabieg nieinwazyjny, w którym pacjent nosi zestaw sztywnych, specjalnie zaprojektowanych soczewek kontaktowych, które powoli zmieniają kształt rogówki.

Jaskra

 • Co to jest ? Jaskra to grupa schorzeń oka, które atakują nerw wzrokowy – ten mały facet noszący wszystkie informacje od oka do mózgu. Głównym powodem tej pracy jest ciśnienie w oku.
 • Objaw: We wczesnych stadiach jaskry brakuje zwykłych, Objawów, ale nie trzeba lekceważyć rutynowych wizyt u lekarza. Dopóki nie zauważysz, że masz problemy związane z: silnym bólem, rozszerzeniem źrenicy, zaczerwienieniem oczu itp.
 • Diagnoza i leczenie: W pierwszym etapie można spowolnić lub zatrzymać postęp medycyny. Ale na późniejszych etapach tylko przy użyciu lasera lub operacji. Celem jest obniżenie ciśnienia w oku. Smutną wiadomością jest to, że uszkodzony nerw wzrokowy jest stanem trwałym.

Ćwiczenia fizyczne i szpinak pomagają zapobiegać jaskrze: czas jazdy 20 minut cztery razy w tygodniu może zmniejszyć ciśnienie we wnętrzu oka, co pomaga chronić siatkówkę, zgodnie z Glaucoma Research Foundation. Dodanie szpinaku do diety również powinno pomóc.

Zaćma

 • Co to jest ? Zaćma to coś w rodzaju chmury w oku, która prowadzi do pogorszenia widzenia. Wielokrotnie w maju zaćma rozwija się powoli i może dotyczyć jednego lub obu oczu.
 • Objaw: Niektóre z Objawów to wyblakłe kolory, niewyraźne, problemy z widzeniem w nocy lub przy silnym świetle, chociaż zależy to od rodzaju konkretnej zaćmy.
 • Diagnoza i leczenie: To poprzez jej badanie wizualne. Etapy początkowe można wyleczyć okularami wzroku, ale w przypadku, gdy to nie pomaga, należy wykonać zabieg interwencyjny. Zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zmętnienia soczewki i zastąpieniu sztucznej soczewki.

Niedowidzenie (zespół leniwego oka)

 • Co to jest ? Zaburzenie w rozwoju wzroku, gdy patrzysz na jedno oko, nie rozwija się jako takie. Jest to zaburzenie wzroku spowodowane nieprawidłową współpracą oka i mózgu. W miarę upływu czasu mózg zaczyna mu ignorować biednych i skupiać się tylko na zdrowym oku. Leniwy wzrok występuje w maju wybierany wśród dzieci i dorosłych „Maja młodzieńczy”.

 • Objawy: Ograniczona percepcja przestrzenna – trudna orientacja w przestrzeni, ocena odległości, preferencja oka (przymuszanie lub zamykanie oka).
 • Diagnoza i leczenie: wczesne wykrycie zwiększa szansę na wyleczenie. Leniwe oko leczy się okularami lub opaską na oczy – celem jest głównie zmuszenie dziecka do korzystania z oka Może być niskie.

Tak więc jesteśmy na końcu tego krótkiego artykułu. Mamy nadzieję, że nauczymy się czegoś nowego i nie możemy lekceważyć zwykłych badań oczu. A jeśli w maju chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak o siebie zadbać, atunci przeczytaj ten blog. W przypadku, gdy masz już okulary ochronne i chcesz kupić inne, w sklepie internetowym eye znajdziesz wiele oprawek, kolorów, marek luksusowych czy nawet okularów dla dzieci Twoich.